+48 42 300 15 42 office@proindus.pl
+48 61 841 78 93 office@proindus.pl

TAŚMY ANTYKOROZYJNE

Taśma antykorozyjna ZincTape® składa się z taśmy cynkowej o wysokiej czystości (>99.95% masy chemicznej cynku), o nominalnej grubości 0.08 mm. Taśma jest dostarczana z klejem o grubości >0.025 mm, który wykazuje odporność na ciągłą pracę w temperaturze 80 stopni Cencjusza i reaguje pod ciśnieniem elektro-przewodzącym. Warstwa kleju jest pokryta silikonowanym papierem, który chroni taśmę przed uszkodzeniem i zanieczyszczeniem, do momentu jej aplikacji.

Produkt jest dostępny w dwóch postaciach:

  • w wykrawanych elementach metoda Kiss Cut, w zależności od potrzeb klienta,
  • jako taśma antykorozyjna w rolkach, których szerokość i długość zostały przedstawione w poniższej tabeli

Taśma antykorozyjne ZincTape® została zaprojektowana do pokrywania powierzchni żelaza, stali, aluminium i metali lekkich, w celu ich ochrony przed korozją. Ochronę tę uzyskuje się poprzez nałożenie taśmy na powierzchnię, która ma być przed korozją chroniona. Metoda ta jest znana jako „laminarne powlekanie cynkiem”. Powłoka kleju, która jest nakładana po jednej stronie taśmy cynkowej, składa się z matrycy kleju oraz domieszki pyłu cynkowego. Dzięki dodaniu pyłu cynkowego uzyskaliśmy najważniejszy efekt, którym jest przewodnictwo elektryczne kleju. Proces ten pozwala na klejowi na stworzenie wiązania elektrycznego pomiędzy powierzchnią, która ma być chroniona a taśmą cynkową, gdzie cynk może działać jako anoda galwaniczna.

Konsekwencją unikatowego procesu produkcji oraz wysokiej czystości użytego cynku jest całkowicie homogeniczna i izotropowa mikrostruktura taśmy, której nie posiadają inne systemy ochronne. Dzięki temu można uniknąć wżerów lub innych form miejscowej korozji.

Produkt ZincTape® posiada następujące cechy:

  • zahamowuje bezpośrednią korozję;
  • zapewnia aktywną ochronę antykorozyjną, dzięki kontaktowi elektrolitycznemu pomiędzy chronioną powierzchnią a warstwą cynku, która, w obecności elektrolitu, reaguje jako anoda protektorowa,
  • obecność warstwy kleju przylegającej bezpośrednio do chronionej powierzchni stanowi dodatkową ochroną przed korozją.

 

Korzyści:
  • dowolne kształty elementów wykrawanych ;
  • łatwość, szybkość i precyzja aplikacji;
  • skuteczność zabezpieczenia;
  • ograniczenie do minimum strat w materiale;
  • gotowa dokumentacja produktowa.
Jak możemy pomóc?
Prototyp gotowy w ciągu 24 godzin!
Pełne wsparcie na każdym etapie realizacji zlecenia.
Szybka dostawa na terenie EU.

Senden Schnellanfrage

Wyrażam zgodę na przetwarzaniemoich danych osobowych
przez Diu spółka z o.o. ProIndus Sp. k. (Polityka prywatności)

Share