+48 61 841 78 93 office@proindus.pl

Anoda z warstwy cynku

Obliczona trwałość zabezpieczenia antykorozyjnego
wynosi minimum 21 lat!

Anoda z warstwy cynku została opracowana specjalnie do ochrony katodowej zbrojeń stalowych w betonie. To folia cynkowa o wysokiej czystości ponad 99.95% czystego cynku, powleczona klejem wykazującym przewodnictwo jonowe. Jest zakładana bezpośrednio na zewnętrzną powierzchnię betonu.

Warstwa cynku jest elektrycznie połączona ze stalowym zbrojeniem. W ten sposób obwód elektryczny zostaje zamknięty, kiedy prąd elektryczny płynie przez warstwę kleju i beton, dzięki przewodnictwu jonowemu.

Wysokie przewodnictwo folii cynkowej zapewnia jednorodną dystrybucję prądu ochrony katodowej i upraszcza jakiekolwiek lokalne wymagania dotyczące dystrybucji prądu.

Po pocięciu na odpowiednią długość może zostać ręcznie nałożone na oczyszczoną powierzchnię betonu. Stare powierzchnie betonowe muszą być strukturalnie pewne, a jakiekolwiek uszkodzone obszary naprawione przed instalacją anody z warstwa cynku. Osady i jakiekolwiek inne zanieczyszczenia powierzchniowe muszą także zostać usunięte.

Otwory, pęknięcia i inne wady powierzchni muszą być wyczyszczone i wypełnione za pomocą zatwierdzonej metody, przy użyciu mineralnej zaprawy na bazie cementu. Powierzchnia poprawki powinna być gładka.

Najpierw należy usunąć na małym odcinku przekładkę chroniącą klej. Dla większych odcinków przekładkę należy zdejmować powoli, jednocześnie dociskając do powierzchni. Zaleca się sprawdzenie aplikacji przesuwając i naciskając gumowym młotkiem na całej długości nałożonej powierzchni..

KLUCZOWE ZALETY ANODY Z WARSTWY CYNKU

R

Eliminuje skutecznie korozję działając jako anoda galwaniczna.

Może być aplikowane na wierzch, boki i dno powierzchni konstrukcji betonowych o różnych kształtach i rozmiarach.

Prosta i szybka metoda aplikacji.

Wymaga minimalnych konserwacji w ciągu swojego długiego okresu użytkowania.

ZASTOSOWANIE

BUDOWNICTWO MIESZKANIOWE

BUDOWNICTWO INFRASTRUKTURALNE

TRWAŁOŚĆ

Anoda z warstwy cynku jest dostarczana w rolkach (250 mm szerokości i 25 metrów długości). Po aplikacji powierzchnia powinna zostać wykończona zatwierdzoną powłoką na bazie cementu o określonej teksturze i barwie, zapewniając, że krawędzie i łączenia zostaną odpowiednio pokryte, aby uniknąć penetracji wilgoci. Monitorowanie systemu może być wykonywane zgodnie z normą ISO 12696.

 

Share