+48 61 841 78 93 office@proindus.pl

Skuteczna eliminacja ryzyk związanych przemierzaniem śliskich powierzchni jest kluczowa w obiektach przemysłowych, handlowych, w budynkach mieszkalnych, użyteczności publicznej (szkoły, urzędy, kina, teatry, placówki medyczne) oraz w biurach. Wszędzie tam zastosowanie samoprzylepnych taśm antypoślizgowych zapewnia pełne bezpieczeństwo i ogranicza ryzyka związane z następstwami nieszczęśliwych wypadków.

Montaż na powierzchniach gładkich i suchych

Łatwości aplikacji taśmy antypoślizgowej oraz jej wszechstronne zastosowania i odporność na duże natężenie ruchu to podstawowe zalety tego rozwiązania. Idealnie przylegają  do powierzchnia ceramicznych drewnianych, metalowych oraz innych gładkich i suchych powierzchni. Ich trwałość zależna jest od natężenia ruchu. Świetnie zabezpieczają stopnie schodów. Nadają się do zastosowań wewnątrz i na zewnątrz budynków i są wodoodporne.

Zasady montażu

Taśma antypoślizgowa samoprzylepna – jej montaż jest niezwykle prosty. Powierzchnia zabezpieczana powinna być sucha i gładka. Wymaga odpowiedniego oczyszczenia przez aplikacja włącznie z odtłuszczeniem powierzchni. PO zdjęciu paska zabezpieczającego taśmę należy nałożyć na powierzchnię mocno dociskając. Powierzchnie schodów najlepiej pokryć kilkoma paskami w odległości 2-5 cm.

tasma_antyposlizgowa_zastosowanie_schody1_proindus

Montaż na zewnątrz determinuje dodatnia temperatura ponad 10 stopni Cencjusza utrzymująca się kilka dni przed i po nałożeniu taśmy.

tasma_antyposlizgowa_zastosowanie_schody_proindus

Trwałość

Trwałość powłoki antypoślizgowej taśmy jest różna. Należy sprawdzać jej właściwości zwłaszcza w obiektach o dużym natężeniu ruchu. Utrata właściwości antypoślizgowych oznacza konieczności wymiany taśmy.

stairs-1188308_1280

Chcesz wiedzieć więcej? Skontaktuj się z nami!

Share
Share