+48 61 841 78 93 office@proindus.pl

Taśma antykorozyjna ZincTape® nie tylko zapewnia długotrwałą, aktywną ochronę przez korozją nawet w najbardziej wymagających warunkach, ale jest również wyjątkowo wszechstronna w sposobie stosowania. Może być z łatwością wykorzystywana do zabezpieczania różnego typu powierzchni żelaza, stali, aluminium i metali lekkich. Aplikacja taśmy nie wymaga specjalnego przygotowania powierzchni oraz demontażu istniejących elementów, które wymagają szybkiego i skutecznego zabezpieczenia przed korozją.

Za skuteczną ochronę przed korozją odpowiada unikalna technologia taśmy ZincTape®, która łączy powłokę z wysokiej jakości cynku z warstwą kleju o właściwościach elektro-przewodzących. To połączenie sprawia, że po aplikacji ZincTape®, do metalowego podłoża cynk staje się anodą w ogniwie galwanicznym i tym samym aktywnie i skutecznie chroni stal lub inny metal lekki. Za wszechstronność wykorzystania ZincTape®, odpowiada dostępność taśm  w różnych szerokościach lub w elementach wykrawanych pod indywidualne potrzeby oraz prosta technologia aplikacji.

tasmaTaśma ZincTape® dostępna jest w rolkach o szerokości od 10 mm do 300 mm. Grubość powłoki cynkowej może wynosić od 80 (standard) do 500 mikronów. ZincTape® zachowuje swoje właściwości przy stałej temperaturze do 80°C. Nie wymaga żadnych podkładów. Powinna być stosowana na suche, odtłuszczone  i oczyszczone (np. drucianą szczotką stalową) powierzchnie. Kluczowym dla skutecznego zabezpieczenia przed korozją jest dokładne przyleganie taśmy do chronionej powierzchni.

Taśma ZincTape® –  sposoby aplikacji:

  1. ZincTape® na krótkich odcinkach rur, itp.

Aplikacja taśmy ZincTape® na krótkich odcinkach rur oraz innych tego typu elementach metalowych jest bardzo prosta. Stopniowo usuwamy papierową warstwę ochronną taśmy i płynnym ruchem dociskamy taśmę do metalowego podłoża szczelnie je oklejając. Należy pamiętać, żeby przylegające sekcje taśmy nachodziły na siebie na co najmniej 10 mm.

one-rollerDo dociśnięcia ZincTape® do podłoża na krótkich odcinkach przygotowany został specjalny magnetyczny wałek lub obrotowy aplikator. Pęcherzyki powierza i zgrubienia można wyrównać gumowym młotkiem lub twardym narzędziem.

Ważne jest, żeby spawy oraz inne szczególnie wrażliwe na korozję miejsca okleić dodatkową warstwą ZincTape® zanim rozpoczniemy oklejanie reszty elementu.

  1. ZincTape® na długich ciągach rur

Do aplikacji taśmy antykorozyjnej ZincTape® na dłuższych ciągać rur i podobnych obiektów można użyć specjalnego aplikatora z podajnikiem taśmy. Dzięki temu urządzeniu nałożenie taśmy na dłuższych odcinkach, np. rurociągach paliwowych czy instalacjach chemicznych, może przebiegać bardzo sprawnie i być praktyczną alternatywą dla innych metod ochrony antykorozyjnej.

zinctape-aplikacja4Na pionowych rurach aplikacja powinna odbywać się od dołu do góry. Na poziomych ciągach ważne jest, żeby końcowy odcinek taśmy oplatającej rurę był skierowany do dołu. Również w tym przypadku warto pamiętać o tym, żeby kolejne sekcje taśmy nachodziły na siebie na min. 10 mm, a spawy i inne wrażliwe na korozję miejsca pokryć dodatkową warstwą ZincTape® na samym początku.

  1. ZincTape® na płaskich i lekko zakrzywionych powierzchniach

Nie ma żadnego problemy z zastosowaniem taśmy antykorozyjnej ZincTape® na płaskich i lekko zakrzywionych powierzchniach, np. dużych zbiornikach, kontenerach czy filarach. Aplikacji taśmy w takich warunkach niewiele różni się od nakładania tapety. Najważniejsze, żeby powierzchnia, która ma być chroniona przed korozją, była szczelnie pokryta taśmą ZincTape®.

walek-magnetycznyDla zapewnienia optymalnej przyczepności taśmy do podłoża wskazane jest użycie wałka magnetycznego. Ten wałek został specjalnie zaprojektowany nie tylko po to, żeby docisnąć ZincTape® do metalu, ale też dać instalatorom komfort pracy na wysokościach (silny magnes zapobiega utracie kontroli nad narzędziem).

  1. ZincTape® w trudno dostępnych miejscach

Taśma ZincTape® sprawdzi się również w ochronie antykorozyjnej trudniej dostępnych miejsc, np. krawędzi okien, łączników, spawów czy elementów podwozia lub karoserii. W najbardziej wrażliwych na korozję miejscach możliwe jest użycie podwójnej warstwy taśmy lub zamówienie ZincTape® o wyższej grubości cynkowej powłoki, czyli silniejszej i dłuższej ochronie.

narzedzia

Do aplikacji ZincTape® w trudno dostępnych miejscach można wykorzystać aplikator taśmy, wałek magnetyczny oraz zwykłe narzędzia, np. gumowy młotek. Warto pamiętać, że dobre przyleganie taśmy do metalowego podłoża jest podstawą skutecznej ochrony przed korozją.

  1. ZincTape® jako elementy wykrawane

Taśma ZincTape® jest dostępna nie tylko w rolkach do aplikacji na mniejszych i większych obiektach przemysłowych. Może być również dostarczona jako elementy wykrawane na specjalne zamówienie klienta do szybkiego użycia w procesie produkcyjnym.

zinctape-rozne-formy

Uszczelki i podkładki z taśmy antykorozyjnej ZincTape® wykorzystywane są m.in. w branży motoryzacyjnej w pojazdach takich marek jak Fiat, Maseratti czy Scania. W branży AGD do zabezpieczania najbardziej narażonych na korozję elementów urządzeń gospodarstwa domowego.

aplikacja-zinctape-na-kopuleWielkość i usytuowanie obiektów nie ma tu żadnego znaczenia! Każda powierzchnia wymagająca zabezpieczenia może być szybko pokryta niezawodną powłoką cynkową ZincTape, aby skutecznie chronić  ją przez korozją. Nasze wyspecjalizowane ekipy wykonują usługę w najbardziej wymagających warunkach bez konieczności demontażu  chronionych elementów.

zink_tape_pokrywanie-tasma

Pobierz w formacie PDF>

Share
Share